Haber

Özel çocuklardan annelere özel hediyeler

Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nin özel öğrencileri ve aileleri, Engelliler Haftası ve Anneler Günü nedeniyle Kocaeli Anneler Derneği ile bir araya geldi.

Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, özel gereksinimli öğrencilerin yıl boyunca üzerinde çalıştıkları sanatsal çalışmalar sergilenirken, annelerle birlikte atölye çalışmalarını gerçekleştirdiler. Özel gereksinimli öğrencilerin hünerlerini sergiledikleri waffle yapımı, sukulent süsleme, çikolata atölyesi, mozaik, klasik desen bez çanta boyama ve takı tasarım atölyeleri dönüşümlü olarak atölyelerde yer aldı. Özel gereksinimli çocuklar en özel hediyelerini anneleri için yaptılar.

 

BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ

Özel gereksinimli öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Doç. Dr. Figen Büyükakın da hazır bulundu. Uygulamalı çalıştaylara katılarak ailelerle tek tek sohbet eden Figen Hanım, bu tür etkinliklerde ailelerin ve özel kişilerin ön plana çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Figen, Büyükakın’ın konuşmasına “Anneler gününüz kutlu olsun. Hanımlarımıza ‘bir gün değil her gün anneler günü’ diyerek başladı. Figen Büyükakın, “Biz zaten bu yüzden annelerimizin değerini biliyoruz. elimizden geldiğince yükünüzü hafifletmek, dertlerinize ortak olmak ve sizinle aynı düşündüğümüzü göstermek için bu tür etkinliklerde bir araya gelmek, çocuklarımızın mutlu olması ve yalnız hissetmemesi için katılımınız çok değerlidir. hem sosyalleşmeleri hem de birlik ve beraberlik göstermeleri açısından çok önemli” dedi.

 

İNGİLİZCE VE ŞARKILAR

Gün boyu süren etkinlikte ayrıca çocukların çok sevdiği çikolata yapımı ve sukulent süsleme atölyeleri de yer aldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği programın sonunda Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi müzik öğretmeni ile öğrencilerin derslerde öğrendikleri türkü ve müzik dinletisi yer aldı.

 

ÖZEL BİREYLER İÇİN ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM

Özel gereksinimli bireylere hizmet veren Cemil Meriç Manisiz Uzun Ömür Merkezi’nde kişisel bakım, yemek pişirme, el sanatları ve bitki yetiştirme gibi mesleki alanlarda kişiye özel programlar uygulanarak özel öğrencilerin gelişimi ve sosyal hayata uyumu sağlanmaktadır. Müzik, fotoğraf, akıl oyunları, E-KPSS eğitimi, sinema, drama, seramik, mozaik, bağımsız yaşam, tiyatro, piknik, il içi ve şehir dışı gezilerin yanı sıra özel gereksinimli bireylerin sosyal yaşamda da gelişimine katkı sağlamaktadır. alan. Detaylı bilgi için 0 262 335 42 49 – 335 40 93 veya 153 Davet Merkezi aranabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu