Haber

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı vatandaşlara aşure ikram etti.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı vatandaşlara aşure ikram etti.

Samsun Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, hicri yılın ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu gününde tüm dünya Müslümanları tarafından coşkuyla kutlanan Aşure Günü’nü ilçe halkıyla bir araya gelerek tebrik etti. , İslam aleminde kardeşliği, paylaşmayı ve dayanışmayı temsil eder. Canik Yeşilova Camii’nde kılınan cuma namazının ardından mahallelilerle uzun uzun sohbet eden ve onlarla yakından ilgilenen Başkan İbrahim Sandıkçı, vatandaşlara aşure ikram etti.

Canik’te sevinç paylaşıldı

Aşure Günü münasebetiyle belediye, ilçenin farklı noktalarında vatandaşlara aşure dağıttı. Canik Belediyesi tarafından hazırlanan ve ikrama hazır hale getirilen aşureler, belediye çalışanları tarafından vatandaşların beğenisine sunuldu. Vatandaşlar ikramlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti.

Vatandaşlara aşure ikram eden ve vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Başkan İbrahim Sandıkçı, vatandaşların Aşure Günü’nü tebrik ederek, “Aşure gününün sembollerinden biri olan mübarek Aşure Günü’ne bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. birlik, beraberlik, paylaşım.Hep birlikte soframızın bereketini paylaşıyoruz.Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin.Mübarek Aşure Günü oruçlarımızı kabul eylesin.Milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederim. Aşure’nin.” – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu