Ekonomi

Bilecik’teki İlk Evim Projesi’nin konut hak sahipleri belli oldu

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştıran “İlk Evim Projesi” başvuruları sona erdi.

Ey sahip olmayı hayal eden vatandaşlar, ülke genelinde yavaş yavaş belirlenir.

Bu kapsamda Bilecik’te 1037 konutun sahibini belirlemek için kura çekimine başlandı.

kura çekildi

Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım ve vatandaşların yoğun katılımıyla Atatürk Spor Salonu’nda noter huzurunda çekiliş yapıldı.

“Yeni mutluluklara birlikte tanık olacağız”

İlk kurayı çeken Vali Kızılkaya yaptığı açıklamada, Toplu Konut İdaresi sayesinde ailesinin de ev sahibi olduğunu ve bu sevincin anlamını çok iyi bildiğini belirterek; “Ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirdiği yeni yatırımlarla halkımızın refah seviyesini yükselten Toki, Bilecik’teki 2 bin 661 konutun yanı sıra; Öğrencilerimizin barındığı 500 kişilik yurt, milletimizin şifa bulduğu sağlık merkezleri, manevi huzur bulduğumuz ibadethaneler, modern eğitim merkezleri, ekonomimize can katan ticaret merkezleri ve birçok altyapı projesini, kamu kurumunu tamamlamıştır. binaları ve sosyal tesisleri milletimizin hizmetine sunacağız.

Bugün yine birlikte yeni mutluluklara tanık olacağız. İlk Evim Projesi kapsamında Bilecik’te yapılacak konutlarla hemşehrilerimiz yeni evlerine kavuşacak.

Yapılacak TOKİ konutları ile Bilecik Merkez’de 200, Söğüt’te 150, Osmaneli’de 287, Bozüyük Dodurga’da 80, Pazaryeri’nde 100, İnhisar’da 121 ve Bayırköy’de 99 olmak üzere toplam 1.377 yeni konut sahibi olacak. noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenir. .

Bin 37 ev, bin 37 aile demektir. 1.377 ailemizin bir an önce evlerine kavuşmasını ve yeni konutlarında nice güzel anılar biriktirmelerini diliyorum. Hemşehrilerimize hayırlı olsun, sağlıkla huzurla otursunlar.”dedim.

Vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı

Çekilişte isimleri çekilen vatandaşların sevinci dikkatlerden kaçmazken, bazı vatandaşların ise memnuniyetten gözyaşlarına engel olamadıkları görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu