Haber

Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizi uluslararası bir koridora çevirdik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapımı tamamlanan ‘Gemlik-Yenimahalle Fark Kat Kavşağı ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’ne katıldı.

Karaismailoğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Son 20 yılda ulaşım ve bağlantı altyapısına 183 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve 1915 Çanakkale Köprüleri, İstanbul-İzmir gibi ileri teknoloji başta olmak üzere büyük çaplı yol çalışmaları sayesinde elde ettiğimiz başarılarla ülkemizi uluslararası bir koridor haline getirdik. , Ankara-Niğde ve Kuzey Marmara otoyolları. Dünyayı Türkiye’ye bağladık. Bölünmüş yollar, otoyollar, mega projeler ve akıllı ulaşım sistemleri ile ülkemizi ileriye taşıdık. 2003 yılı öncesinde 6 bin kilometre olan bölünmüş yol ağımızı 29 bin kilometreye çıkardık. Ayrıca 3.665 kilometre bölünmüş yol, 458 kilometre 127 karayolu tüneli ve 80 kilometre 488 köprü ve viyadük inşaatı devam ediyor. 2053 yılına geldiğimizde bölünmüş yollarımızın 38 bin kilometresine ulaşmış olacağız.”

Bakan Karaismailoğlu, 1075 metre uzunluğunda yapılan ve 950 metre bağlantı yolu ile 2 bin 25 metreye ulaşan kavşağın bitümlü sıcak karışım kaplama ile bölünmüş yol standardında trafiğe hizmet edeceğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

haber-karacoban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu