Haber

Polise işgalci diyen HDP’li Özgül Saki hakkında suç duyurusu

Dün LGBT adı altında bir grup yasağa rağmen Taksim’de yürümek istedi.

Türk aile yapısını bozan bu oluşumun “gurur ayı” adı altında yürüyüş yapmasına polis ekipleri izin vermedi.

Dünyanın birçok yerinde yaygınlaşan ve aile yapısını tehdit eden bu küme, slogan atarak terör örgütlerini de savunduklarını gösterdi.

Polis müdahalesinin ardından 6 sapkın gözaltına alınırken, HDP İstanbul Milletvekili Özgül Saki Türk polisini hedef aldı.

Polise “işgalci” dedi

Saki, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Taksim’de yapılması gereken trans gurur yürüyüşü, herkesin görebileceği gibi polisin Taksim’in her tarafını bir işgal gücü gibi işgal etmesi nedeniyle Taksim’de yapılamadı. Polis şiddeti gecikmedi.

Gördüğünüz gibi arkadaşlarımız işkence altında gözaltına alındı. Bu mücadele bir trans onur yürüyüşü, LGBTİ’lerin mücadelesi sadece onların mücadelesi değil, her birimizin mücadelesidir.”

suç duyurusu

HDP’li Saki’nin açıklamalarının ardından Türk Polis Teşkilatı’nın resmi Twitter hesabından şu açıklama geldi;

Aziz Milletimizin huzur ve güvenliği için 7 gün 24 saat görev yapan, başta terör örgütleri olmak üzere suç ve suçlularla mücadelesini sürdüren Türk Polis Teşkilatına ‘işgalci’ hakareti asla kabul edilemez. .

Polislerimize “işgalci” diyen, İstanbul’da yasa dışı gösteri yapmak isteyen gruba izin vermeyen HDP İstanbul Milletvekili Özgül Saki hakkında kabahatle suç duyurusunda bulunuldu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

acipayamajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu