Haber

Lüks Projesi Göçen MÜSİAD Eski Şube Başkanı Muharrem Poyraz Gözaltına Alındı

Malatya’da iki yıl önce yaptırdığı iki bloklu ‘Seyr-i İstanbul Evleri’ depremde yıkılan eski MÜSİAD Şube Başkanı Muharrem Poyraz gözaltına alındı.

Şirketin internet sitesi, sitenin yıkıldığı ve çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığının ortaya çıkması üzerine kapatıldı.

2020 yılında yapımı tamamlanan sitenin müteahhidi eski MÜSİAD Şube Başkanı Muharrem Poyraz da telefonlarını kapatarak ortadan kayboldu.

Muharrem Poyraz’ın 13 ve 14 katlı konutların inşaatına başladığı 2019 yılında, İlimizde hem üyelerimize hem de Malatya’ya ses getirecek projelere imza attık. Belirtildi.

Malatya’da meydana gelen depremde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Poyraz’ın da gözaltına alındığı bildirildi.

Soruşturmada ayrıca 40 tutuklama kararı var.

Ayrıca 10 ilde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturmalarda şu ana kadar sorumlulukları belirlenen 14 zanlı tutuklandı.

Tutuklanan 14 kişi arasında; Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, Adana’da yıkılan binaların bir kısmını yapan şirketin sahibi Hasan Alpargün, Adıyaman’da yıkılan çok sayıda binanın müteahhidi olduğu belirlenen Yavuz Karakuş ve Sevilay Karakuş ile Ömer Hatay’daki depremde yıkılan Kule Apartmanı’nın müteahhidi Cihan. Ayrıca birde şu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu